Neden Dijital Pazarlama?

Dijital pazarlama bir marka veya ürünün, dijital ortamdaki kanallar kullanılarak internet üzerinde pazarlamasının yapılmasıdır. Dijital pazarlama ajansı olarak, milyonlarca insana saniyeler içerisinde ulaşabileceğiniz ve bu insanları istediğiniz özelliklere göre filtreleyerek daha kesin sonuç alabileceğiniz bir pazarlama ortamı oluşturmada size destek olmaktayız. Ayrıca internet kullanıcılarının detaylı pazarlama analizlerine ulaşarak stratejinizi kısa sürede geliştirmenizi ve klasik pazarlama tekniklerine göre daha kesin sonuçlar almanızı sağlamaktadır.

Dijital Pazarlama kanalları Nelerdir?

İnternetin dahil olduğu her alanda dijital pazarlama yöntemleri mevcuttur fakat birçok pazarlama kanalı içinden seçim yaparken doğru bir seçim yapmaya özen göstermek günümüzde önemli hale geldi. Seçtiğiniz dijital pazarlama kanalı, markanızın ihtiyaçlarına uygun ve seçtiğiniz hedef kitleyi içeren bir kanal olmalıdır. Bu şekilde ulaşmak istediğiniz hedef kitleye ulaşabilir, markanızın bilinirliğini artırabilir ve istediğiniz getiriye ulaşabilirsiniz.

SEO (ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU)

Web sitenizin üst sıralarda görünerek daha çok tıklanma almasını ve ziyaretin artmasını sağlayan SEO hizmeti çokça tercih edilen bir dijital pazarlama yöntemidir. Markanızın bilinirliğini artırarak rakipleriniz arasından sıyrılmanıza ve görünür olmanıza yardımcı olur.

SEM (SEARCH ENGİNE MARKETİNG) - ARAMA MOTORU PAZARLAMASI

İster Google aramalarında çıkmak için olsun, ister görüntülü reklam ağı sayesinde sunduğunuz hizmet ve ürünlere ilgilisi bulunan kullanıcılara ulaşmak olsun, Performans pazarlama sayesinde markanız için detaylı, analiz edilebilir, sürdürülebilir ve büyütülebilir dijital pazarlama stratejileri geliştirmek ve uygulamak mümkün.

SOSYAL MEDYA

Facebook: Facebook ile hemen hemen her türlü tüketiciye ulaşmanız mümkün. Bunun için hedeflediğiniz müşteri kitlenizin hangi grup ve sayfalarla etkileşimde bulunduğunu öğrenmeniz gerekecektir.

Twitter: Yeni bir iş geliştirmeye çalışıyorsanız ve erken benimseyen kullanıcılara ulaşmak istiyorsanız, özellikle hızlı marka bilinirliği oluştururken Twitter iyi bir pazarlama yöntemi olacaktır.

LinkedIn: Profesyonellere, işletme sahiplerine ve diğer B2B liderlere ve hedefli müşterilere ulaşmak için, LinkedIn sizin için mükemmel bir sosyal ağ olacaktır.

YouTube: Sosyal medya videolarıyla, potansiyel müşteriler ve hedef kitle ile etkili bir iletişim kurmanız mümkün. Milyonlarca kullanıcı tarafından erişilebilir bir sosyal ağ olmasına rağmen ayrıca arama motoru olarak da kullanılan Youtube, hedef kitleye ulaşmanız konusunda olduça fayda sağlayan bir platformdur.